Na koho se můžeme spolehnout

Europa Haus der Musik

Logo_Europahaus der Musik.gif

V roce 2008 jsme navázali spolupráci s orchestrem „Europahaus der Musik“ z německého městečka Heilsbronn. Dětský orchestr v Heilsbronnu vede paní Opp. Od té doby spolu oba dětské orchestry hrají alespoň jednou ročně buď v Heilsbronnu nebo v Praze. Při společných projektech uplatní české děti to, co se v němčině už naučily.

Europaschule am Fließ

Logo-Berlin_Tisk.jpg

V roce 2008 jsme v rámci prvního mezinárodního projektu Comenius navázali spolupráci s německou základní školou Europaschule am Fließ nedaleko Berlína v městečku Schildow. Od té doby jsme úspěšně zvládli tři společné dvouleté projekty a v současné době běží čtvrtý pod hlavičkou Erasmus+.

Friedrich-Schiller Gymnasium

Logo_friedrich-schiller-gymnasium-pirna.png

Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně nabízí českým studentům středoškolské vzdělání v němčině od sedmé třídy. S gymnáziem spolupracujeme již více než deset let při výměnných zájezdech, při nichž české děti bydlí v Pirně v německých rodinách a německé děti v Praze v českých rodinách. Zároveň pro ně vždy připravujeme společný program, děti si dopisují a posílají si výsledky svých německých projektů.

Komenský Schule Wien

Logo Komensky Schule

V roce 2019 jsme v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ navázali rovněž spolupráci s rakouskou základní školou Komenský Volksschule ve Vídni.